Sdílet na Facebooku

Bečiči na okraji Budvy

Přímořské městečko Bečići leží v bezprostřední blízkosti centra regionu městu Budvy. Prakticky se nachází hned v dalším zálivu vzdálené necelý 1 kilometr. Skvělým nápadem je tunel, který protíná skalní mys oddělující obě zátoky. Takže i pobřežní promenáda obou měst je spojena. Mezi městy také pravidelně jezdí turistický vláček.

Bečiči přitom bylo původně známé jako lázeňské městečko, dnes ho ale v čím dál větší míře navštěvují i běžné turisté. A to hlavně díky zdejší nádherné písčité dva kilometry dlouhé pláži. Ta sbírá každoročně mnoho ocenění a už v roce 1936 byla v Paříži vyhlášena jako nejlepší pláž Středomoří. Samozřejmě se od té doby její kvalita trochu zhoršila kvůli davům turistů. Místní už se ale o pláž starají, takže stále nabízí kvalitní koupání.

V Bečići, směrem k Budvě se také nachází Hotel Splendid, který je považován za nejluxusnější hotel ve Středomoří. Vlastní jej mimochodem moskevský starosta. V Bečiči je také slavná restaurace Tri Ribara.

Když to tedy shrneme, tak Bečiči nabízí kvalitní ubytování, příjemné koupání a je blízko zajímavých měst jako Budva a Svatý Štefan. Bečiči je tedy jedno z nejlepších míst pro dovolenou v Černé Hoře.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.