Sdílet na Facebooku

Budva – město zábavy a života

Oficiální fakta hovoří o černohorském přístavním městě Budva jako o jednom z center pobřeží Černé Hory s 10.000 stálými obyvateli. Nebo také dokonce o srdci podle města pojmenované Budvánské riviéry. Jako všechna města v oblasti má i Budva dějiny sahající až 2 600 let do minulosti. O tom, že je tu opravdu příjemné nejenom žití, ale i dovolená, svědčí také, že zde Slunce svítí na 220 dní v roce!

Město Budva

To by byla asi tak oficiální fakta, ze kterých by se mohlo zdát, že Budva je poklidné letovisko s nespočtem unikátních historických památek. Což je sice pravda, ale ne tak úplná, alespoň tedy o hlavní turistickou sezonu. To vás zde totiž už zdálky uvítá hlasitá hudba a neskutečné davy lidí motajících se kolem přístavu a plážové promenády. Je zde nespočet barů i lepších restaurací a samozřejmě atrakcí, které se soustřeďují hlavně podél vody. Nabídka je pestrá od rodinných výletů lodičkou až po adrenalinové sporty jako bungee jumping, jízdu na vodních lyžích, půjčovny vodních scootrů, kitesurfing, paragliding a další.

To hlavní se tak ve dne i v noci děje přímo na pláži. Mezi nejznámější patří hlavně „Slovenska plaža“, která se táhne nekonečně přímo z města až bůhví kam. Bary, které se zde nachází, jsou doslova pověstné (ba přímo legendární!) a hodně z nich nabízí nejenom skvělé drinky a pití, ale dokonce i živou hudbu v podobě nejlepších součastných DJů.

Ve zkratce Budva je tedy městem života s uchvacující pulzující atmosférou. Město, které nabídne nejenom spoustu zábavy, ale i ty nejluxusnější restaurace (pozn. Tri Ribara) a hotely (hotel Splendid – vlastní ho starosta Moskvy). Pořádá se zde spousta akcí, párty a festivalů. Na kterých vystupují i ty největší hvězdy show byznysu, v roce 2007 sem zavítala například legendární britská skupina Rolling Stones.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.