Na Cestě po Jihu Černé Hory dokument

Cestovatelský pořad Na Cestě moderovaný Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem, který vysílá České televize každé pondělí, často zavítá do velmi zajímavých končin. O to větší radost jsem měl, když si vybrali i Černou Horu. Konkrétně se v tomto pěkném cestopise můžeme blíže seznámit s jihem Černé Hory, tedy hlavně krásným turisticky oblíbeným mořským pobřežím, ale i s trochu Skadarského jezera a dalších míst ve vnitrozemí. K samotnému pořadu snad není co dodat, jedná se o opravdu nádhernou 25 minutovou ochutnávku toho nejlepšího z Černé hory. Tedy nic co by vás mohlo unavit, ale skutečně je výběr toho nejzajímavějšího.

Nádherné jsou například letecké záběry na Kotor a Svatý Štefan. Dozvíte se také něco o výrobě tradičního Njegušského pršutu nebo taktéž výborných zdejších sýrů a samozřejmě i něco o samotných Černo Horcích a jaké mají plány s nově nabitou svobodou. Jedná se o opravdu krásný cestopis – dokument a jestli se chcete něco pohodlně dozvědět o Černé Hoře, tak vám ho můžeme jedině doporučit. Opravdu se na něj dobře kouká!

Celé video Na Cestě po Jihu Černé Hory můžete zdarma shlédnout zde v archivu České televize:

Na cestě po jihu Černé Hory

Na cestě po severu Černé Hory

Poznejte největší lákadla Černé Hory na videu

Černá Hora (alias Montenegro) nabízí opravdu nespočet krásných míst i skrytých zákoutí. Na těchto stránkách o nich naleznete nejenom velkou spoustu informací doplněnou těmi nejhezčími obrázky, ale i videa, které vydají každé za tisíce slov. Z nich si totiž uděláte asi nejlepší představu o tom, jak to zde doopravdy vypadá. Videa jsou uložena na populárním serveru youtube, takže můžete přispět i vy, tím že sem to video nahrajete a následně umístíte odkaz do diskuze pod článkem. Přejeme vám příjemnou podívanou.

Hned první video se opravdu povedlo. Jedná se ale vlastně jen o prezentaci, nutno ale podotknout, že opravdu profesionálně sestavenou a jen z těch nejhezčích fotek. Takže jednoznačně doporučujeme ke shlédnutí. Délka 3:21


Pokračování článku »