Sdílet na Facebooku

Pobřežní vesnice Rijeka Reževići

Rijeka Reževići je miniaturní vesnice na pobřeží Jadranu v Černé Hoře. Nachází se asi 5 kilometrů na jih od oblíbeného letoviska Sveti Stefan. Stejnou vzdálenost obec dělí i od Petrovacu na moru, tentokrát ale směrem ze severu. Jedná se o opravdu malou vesnici, ve které žije jen něco kolem 40 stálých obyvatel. Výhodou obce je, že se nachází blízko hlavní pobřežní silnice Černé Hory (E65 – E80).

Vesnička Rijeka Rezevici

Naopak trochu nevýhodou Rijeka Reževići je, že zdejší pobřeží je hodně kopcovité a skalnaté. Ačkoliv se tak obec nachází jen cca 200 metrů vzdušnou čarou od moře, tak k tomu abyste se dostali k vodě je nutné absolvovat řádově dvakrát tak dlouhý výšlap se značným převýšením. Na druhou stranu to má i své výhody, protože panoramata a příroda kolem Rijeka Reževići je opravdu velkolepá a pohled na západ Slunce nad mořem z vyvýšené terasy je opravdu úchvatný.

Stejně tak pohled na rozevláté pobřeží je hodně zajímavý. Zejména pohled směrem na sever, kde je vidět město Budva a ostrov Sv. Nikoly.

Pohled na obec Rijeka Rezevici    Jeden ze starších domů v Rijece

Pláž v Rijeka Rezevici

Samotná Rijeka Reževići je opravdu malá obec, která se skládá asi z pěti ulic. Ulice se klikatí tak, jak jim to zrovna členitý terén dovolil. Stejně tak zdejší domky jsou rozmístěny poměrně chaoticky. Jedná se od starých kamenných domů až po moderní apartmány, které místní pronajímají turistům. Obec má malou kapličku, ale žádné další a větší památky zde nehledejte.

Pohled na pobřeží Černé Hory a Budvu    Restaurace na pláži v Rijeka Rezevici

Pláž se nachází přímo pod vesnicí. Je hodně úzká a také skalnatá, takže na ležení budete potřebovat karimatku a samozřejmostí jsou i boty do vody. Výhodou je, že přímo u pláže je i malá restaurace – bar, kde se můžete občerstvit.

Pokud byste chtěli navštívit ještě lepší pláž, tak cca 1.2 kilometru směrem na sever se nachází pláž Drobni pijesak. Místní jí sice označují za písčitou, ale jedná se spíše o oblázkovou pláž. Nicméně je to opravdu pěkná pláž, která je mnohem širší a s poměrně dobrým turistickým zázemím.

Malý kostelík v Rijeka Rezevici

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.